Ciało do poprawy

Czasy, w których żyjemy, dążenie do doskonałości we wszelkich działaniach i perfekcyjnego wyglądu za wszelką cenę, spowodowały, że ludzie stają się coraz bardziej konsekwentni w dążeniu do pokonywania własnych słabości i ograniczeń ciała, chcą sobie udowodnić, że mogą więcej, szybciej, lepiej i skuteczniej od innych, że jeszcze wiele przed nimi i mogą wszystko, czego zapragną.

Czasy, w których żyjemy, dążenie do doskonałości we wszelkich działaniach i perfekcyjnego wyglądu za wszelką cenę, spowodowały, że ludzie stają się coraz bardziej konsekwentni w dążeniu do pokonywania własnych słabości i ograniczeń ciała, chcą sobie udowodnić, że mogą więcej, szybciej, lepiej i skuteczniej od innych, że jeszcze wiele przed nimi i mogą wszystko, czego zapragnąStało się tak, dlatego, że dziś nie ma już miejsca na słabości. Wmawia się ludziom, że XXI wiek to okres twardych, mocnych i silnych pod względem emocjonalnym i psychicznym ludzi, a słabsi, jeśli chcą zaistnieć i cokolwiek znaczyć, muszą się podporządkować. Inaczej zginą w tłumie.

Bez względu na płeć i wiek

Te obostrzenia zdają się nie mieć ograniczeń nawet z uwagi na płeć i wiek ludzi, którzy po prostu mają być jak najlepsi i nie powinni odstawać od innych. Najlepszym tego dowodem są coraz bardziej popularne wybory Małych Miss, do których swoje kilkuletnie córki zgłaszają kobiety zachęcone podobnymi sukcesami małych dziewczynek na całym świecie.

Strach pomyśleć, że wszystko to robi się dla kariery i pieniędzy, odbierając dziecku beztroskę najlepszych lat życia, kiedy nie powinno się jeszcze myśleć o zarobkach, konkurowaniu z innymi i dowodzeniu swoich atutów przed dorosłymi, którzy dokonują ocen. Porażki ciężko zapadają w pamięć młodym ludziom, a presja otoczenia jeszcze bardziej wpływa na uszczerbek emocjonalny, jaki dziecko ponosi w chwilach zawodu sprawianego rodzicom.

Wszyscy pragną być doskonali

Mimo tego, wszyscy ludzie na całym świecie dążyli i zawsze będą dążyć do tego, by we własnych oraz cudzych oczach uchodzić za ideał – ideał piękna, dobroci, kobiecości, wrażliwości etc. Zwłaszcza kobiety starają się dorównać na tym polu innym, a za wzór do naśladowania stawiają sobie najczęściej gwiazdy światowej sławy i ludzi z pierwszych stron gazet.

Dlatego tak wielką popularność w ostatnich latach zdobyła chirurgia plastyczna oraz wszelkie zabiegi wyszczuplające unoszące i powiększające biust, pośladki i policzki. Ideały piękna są na całym świecie podobne, a szczupłe i wysportowane ciało zawsze było i będzie atrakcyjne, zarówno u mężczyzn jak i u płci pięknej.

Ubezpiecz się zawczasu

Z tego też powodu wszyscy lekarze i chirurdzy prowadzący prywatną praktykę powinni zadbać o odpowiednie dla swojego fachu ubezpieczenia Lloyd’s od odpowiedzialności zawodowej (szczegóły: https://iexpert.pl/o-firmie/lloyds/), które chronią przed utratą dobrej opinii wskutek niezadowolenia klienta z efektów różnych zabiegów i operacji.

Ubezpieczenia Lloyd’s to dziś konieczność. Trudno, bowiem przewidzieć reakcję innych, zwłaszcza kobiet, które chcąc być doskonałe lekceważą ostrzeżenia i uwagi lekarzy nawet wówczas, gdy zdecydowanie odradzają różnego typu ingerencji w wygląd ciała.