Czy warto mieć OC zawodowe?

Są osoby, które zobowiązane są do tego, by posiadać OC zawodowe. Są jednak i tacy, którzy mimo tego, że obowiązek taki na nich nie spoczywa, rozważają możliwość wykupienia takiego ubezpieczenia. Z jakiego powodu? Przede wszystkim chcąc zapewnić sobie spokój w związku z wykonywaną przez siebie pracą, a także, by zwiększyć swoją wiarygodność przed klientami i kontrahentami, z którymi zamierza się nawiązać współpracę. Praktyka pokazuje, bowiem dobitnie, że fakt posiadania ubezpieczenia znacznie podnosi ocenę fachowca w oczach osób zainteresowanych możliwością skorzystania z jego usług.

Którą firmę wybierzesz?

Najdobitniej widać to w przypadku poszukiwania na przykład ekipy remontowej, której zamierzamy zlecić wykończenie naszego domu. Biorąc pod uwagę zakres prac do wykonania i ryzyko związane z możliwością zaistnienia zdarzeń nieprzewidzianych, w tym zwłaszcza różnego rodzaju:

  • awarii,
  • usterek,
  • i innego rodzaju szkód,

warto wybierać tych, którzy są ubezpieczeni.

Wyobraźmy sobie, bowiem sytuację, w której w naszym nowo wykończonym domu pęka nagle rura, zalewając ściany i parkiet. Szkody są wówczas ogromne. Każdy, kto wierzy w to, że ekipa remontowa pokryje nie tylko koszty napraw, ale także i zakupu niezbędnych materiałów, jest najczęściej w błędzie. Nawet, bowiem jeśli ma to szczęście i trafi na uczciwych wykonawców, to najprawdopodobniej nie dysponują oni wystarczającymi środkami, z których naprawy takie można by pokryć. Jeśli więc nie posiadają ubezpieczenia, z własnych pieniędzy będziemy musieli dokonać niezbędnego remontu.