Gdy zamierzamy zawrzeć transakcję na rynku nieruchomości

Decydując się na zakup domu, mieszkania, czy też działki budowlanej często decydujemy się na skorzystanie z usług pośrednika w obrocie nieruchomościami. W ten sposób zyskujemy jednak nie tylko szeroki dostęp do oferty rynkowej. Wiele osób korzysta bowiem z usług biur pośrednictwa ze względów bezpieczeństwa, w takiej sytuacji bowiem stan prawny nieruchomości sprawdzą za nich fachowcy, a w razie gdyby coś zostało przeoczone szkodę pokryje pośrednik lub jego ubezpieczyciel wypłacając odszkodowanie z OC pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Co dwie głowy, to nie jedna…

Decydując się na zakup domu, mieszkania, czy też działki budowlanej często decydujemy się na skorzystanie z usług pośrednika w obrocie nieruchomościami

Autor zdjęcia: lucasfoxbcn

Transakcje dokonywane na rynku nieruchomości są transakcjami zbyt poważnymi w swych skutkach, by podchodzić do nich lekkomyślnie i pod wpływem impulsu. Nieruchomość, którą mamy zamiar zakupić nie powinna nam tylko odpowiadać wizualnie i pod względem lokalizacji. Tak samo (a może nawet i bardziej) istotny jest przykładowo jej stan prawny. Niedopatrzenia w tej materii mogłyby zaskutkować bowiem wieloma problemami.