Korzyści z posiadania OC zawodowego

Pracując zawodowo, w zależności od specyfiki pracy, jaką wykonujemy, w każdej chwili narażeni jesteśmy na różne nieprzewidziane okoliczności. Nawet, jeśli wykonujemy czynności zawodowe, jakich się od nas oczekuje, z najwyższą starannością i precyzją, nie możemy przewidzieć wszystkiego, co dzieje się wokół nas.

OC zawodowe daje wszystkim ubezpieczonym wiele korzyściWspółpracując z innymi ludźmi, przebywając w bezpośrednich relacjach, których wymaga charakter naszej pracy oraz zadania, nad którymi spędzamy czas, jesteśmy wciąż w sytuacji, w której różne czynniki, bodźce zewnętrzne czy zwyczajne złe samopoczucie lub gorszy dzień, mogą spowodować opóźnienie pracy, niedostateczną dokładność wykonania własnych obowiązków itd.

Co wtedy?

Jeśli jest to tylko jeden z etapów codziennego postępowania, wszystko można jeszcze poprawić, tracąc jedynie czas, ale lepsze jest nawet zostanie po godzinach niż ponoszenie konsekwencji własnej niedokładności czy wysłuchanie upomnienia wskutek późniejszej reklamacji klienta.

Zawsze jednak warto zadbać wcześniej o to, by odpowiednio się przed takimi sytuacjami obronić. Najlepszym rozwiązaniem będzie polisa ubezpieczeniowa chroniąca od ponoszenia konsekwencji własnych czynności zawodowych, czyli tzw. OC zawodowe. Jest to najbardziej powszechna forma ubezpieczenia wybierana najczęściej przez osoby niemal każdej specjalizacji zawodowej, również takiej, na którą nie jest nałożony obowiązek posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności zawodowej.

Co zyskujesz?

OC zawodowe daje wszystkim ubezpieczonym wiele korzyści (o czym więcej tutaj: https://iexpert.pl/), do których należy między innymi:

  1. bezpieczeństwo obejmujące cywilną ochronę ubezpieczonego w związku z wykonywanym przez niego zawodem;
  2. zaufanie wszystkich współpracujących z ubezpieczonym oraz wzrost zaufania klientów i kontrahentów;
  3. spokój i bezpieczeństwo – w sytuacjach wyrządzenia krzywdy osobie trzeciej, ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłaty odszkodowania oraz uregulowania wszelkich formalności w imieniu korzystającego z polisy;
  4. zmniejszenie ryzyka i większe poczucie stabilności w pracy zawodowej;
  5. elastyczny system płatności ratalnej;
  6. kompetentna, sprawna i dyskretna obsługa w sytuacjach związanych z wypłatą odszkodowania oraz podczas wstępnych rozmów i zawierania umowy ubezpieczeniowej